Dziennikarka Radia Rzeszów Jolanta Danak zwyciężyła w międzynarodowym konkursie promującym projekty unijne. Konkurs zorganizowano z okazji 30 lecia inicjatywy Interreg oraz 17 lecia Programu Transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina. Uczestniczyli dziennikarze tych trzech krajów.

Jolanta Danak zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii audycja radiowa za reportaż "Gorgany nieodkryte" i relację z Festiwalu Bojkowskiego w Uryczu na Ukrainie. Obie audycje dotyczą projektu „Świat karpackich rozet – działania na rzecz zachowania kulturowej unikalności Karpat”, którego liderem jest Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa.

Jolanta Danak powiedziała, że urzekło ją Zakarpacie, a szczególnie Kołoczawa jedna z największych zakarpackich wsi, leżąca w dolinie rzeki Terebli w samym sercu Gorganów. Powstaje tu jeden z czterech Ośrodków polsko-ukraińskiego centrum dziedzictwa kulturowego Karpat - Rozeta.

Druga z nagrodzonych audycji była poświęcona bojkowskiej wsi Urycz, leżącej w pobliżu słynnego uzdrowiska Truskawca, gdzie odbywa się Festiwal Kultury Bojkowskiej, jest muzeum i ruiny średniowiecznej twierdzy Tustań.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

1 komentarz

  • Janek Niemaszek 03 Gru, 2020

    GRATULUJĘ Jolencjo. JN.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj