Do 21 lipca można składać wnioski o wsparcie produkcji filmowej pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa”, edycja 2017. Konkurs ogłosiła Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów filmowych wynosi 80 000 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Celem Konkursu jest utrwalenie w postaci filmów wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Filmy powinny stanowić zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu; upamiętniać postaci historyczne, przedstawicieli środowisk twórczych i naukowych, sportowców, społeczników oraz inne osoby utożsamiane z regionem. Powinny pokazać ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne. Ponadto przedstawiać istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, tradycje, inicjatywy społeczne, które są ważne dla kultury i historii regionu.

Konkurs skierowany jest do instytucji, firm i organizacji pozarządowych. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na stronie: www.podkarpackiefilm.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj