Nowy dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie
Fot. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Marek Wiater nie jest już dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Dziś zarząd Województwa podkarpackiego odwołał go z tej funkcji. Jak powiedział marszałek Władysław Ortyl — w związku z sytuacją panującą w placówce, a także z uwagi na potrzebę wprowadzenia zmian w jej funkcjonowaniu, Zarząd Województwa uznał, że szpitalowi potrzebne jest nowe spojrzenie na jego działalność.

Jednocześnie Zarząd Województwa powierzył obowiązki dyrektora tej placówki doktorowi nauk med. Januszowi Ławińskiemu, dotychczasowemu kierownikowi Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Nowy dyrektor zapowiedział uspokojenie sytuacji w szpitalu. Zapewnił, że wszelkie spory będzie się starał rozwiązywać pokojowo, żeby nikt nie ucierpiał.

Zarząd zdecydował się na powołanie nowego dyrektora w trybie bez konkursu, co umożliwiają nowe uwarunkowania prawne obowiązujące w czasie pandemii COVID-19. Docelowo jednak planuje ogłosić konkurs na to stanowisko.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj