Nisko – przebudowa szpitala
Fot. archiwum

Niżański Szpital zwiększy swoją powierzchnię. Przebudowa dotyczy Oddziałów: Wewnętrznego I i II, Ginekologiczno-Położniczego, Noworodków oraz Pracowni Obrazowej i Pracowni Endoskopii. To w sumie ponad 1600 metrów kwadratowych powierzchni. Rozbudowa najstarszej części Szpitala ma na celu dostosowanie do obowiązujących przepisów w zakresie warunków ochrony przeciwpożarowej i wymagań higieniczno-sanitarnych.

Rozbudowane i przebudowane oddziały będą zlokalizowane na placu Szpitala w narożniku ulic: Sandomierskiej i Kościuszki. „Mamy świadomość, jak ważne jest zapewnienie opieki medycznej na odpowiednim poziomie mieszkańcom naszego powiatu i dlatego odkładamy na dalszy plan inne, nie mniej ważne potrzeby inwestycyjne i w pierwszej kolejności przeznaczamy środki na realizację tego zadania” – podkreśla starosta Niżański Robert Bednarz.

„Podejmowane przez władze Powiatu Niżańskiego działania, zmierzające do poprawy warunków leczenia, są bardzo ważne i będę je wspierał i podpowiadał, jeśli tylko pojawią się możliwości pozyskania środków finansowych na ich realizację” – zapewnia poseł ziemi podkarpackiej Rafał Weber, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Rozpoczęcie prac poprzedziło podpisanie umowy na I etap realizacji inwestycji. To stan surowy otwarty zaplanowany na koniec maja przyszłego roku. Po zakończeniu rozbudowy łóżka szpitalne zostaną przeniesione do nowej części, a w starej rozpoczną się prace modernizacyjne.
Łączny koszt realizacji zadania ma wynieść prawie 13 milionów 660 tys. zł, koszt I etapu to ponad 2 miliony zł. Środki na tę inwestycję pochodzą w całości z budżetu Powiatu Niżańskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 24 Sty, 2021
  Dotacja dla niżańskiego szpitala
  Dotacja dla niżańskiego szpitala
  120 tys. zł trafiło do szpitala w Nisku. To wymierna pomoc powiatu dla niżańskiej lecznicy. Dotacja została wykorzystana na rozbudowę...
 • 19 Sty, 2021
  Sukces RCEZ w Nisku
  Sukces RCEZ w Nisku
  Sukces uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Paweł Pyra i Łukasz Żak zdobyli medale w czasie specjalnej edycji XIII...
 • 19 Sty, 2021
  Smog w podkarpackich miastach
  Smog w podkarpackich miastach
  Mieszkańcy Niska i Przemyśla mają dziś problem ze smogiem. W tych dwóch miastach indeks jakości powietrza jest zły, przekroczone jest...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj