Kolejne uderzenie w nielegalny hazard
Fot. KAS

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Od początku roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS zatrzymali blisko 350 automatów działających z naruszeniem ustawy o grach hazardowych.

 Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.
Podczas kontroli lokalu na terenie Leżajska, funkcjonariusze zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone eksperymenty gry, potwierdziły hazardowy charakter wykrytych urządzeń. Podczas przeszukania lokalu ujawniono również gotówkę w wysokości 6 tysięcy złotych.

Dzień wcześniej, podczas działań prowadzonych na terenie powiatu niżańskiego funkcjonariusze podkarpackiej KAS zatrzymali 2 urządzenia do gier działające z naruszeniem ustawy o grach hazardowych.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi także kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Walcząc z nielegalnym hazardem, funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali od początku roku blisko 350 nielegalnych automatów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 18 Sty, 2021
  Udaremniony przemyt papierosów w transporcie soi
  Udaremniony przemyt papierosów w transporcie soi
  Przemyt tysiąca paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka. Kontrabanda ukryta była w jednym z kontenerów...
 • 08 Sty, 2021
  Kolejne uszczuplenia podatkowe wykryte przez podkarpacką KAS
  Kolejne uszczuplenia podatkowe wykryte przez podkarpacką KAS
  Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z jednego z podkarpackich urzędów skarbowych przeprowadzili kontrolę podatkową podatnika prowadzącego działalność w branży budowlanej. W...
 • 31 Gru, 2020
  Infolinia brexitowa
  Infolinia brexitowa
  Krajowa Informacja Skarbowa uruchomiła specjalne dyżury infolinii dla przedsiębiorców. Mają pomóc w wyjaśnieniu trudnych kwestii związanych z brexitem – informuje...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj