Zatrzymano grupę handlującą papierosami
Fot. archiwum

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Jasionce zatrzymali 8 osób w związku z działalnością grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem papierosami. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Zatrzymani to mieszkańcy Przemyśla, Mielca i miejscowości województwa małopolskiego. Wśród nich jest również kierujący grupą Grzegorz W. Podejrzani usłyszeli zarzuty odpowiednio kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dopuszczenia się przestępstw karno-skarbowych. Jak ustalono, w okresie 6 miesięcy ubiegłego roku wprowadzili do obrotu 102,5 tysiąca paczek papierosów bez akcyzy, narażając Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowych w wysokości blisko 2,5 miliona złotych.

Wobec trzech podejrzanych prokurator skierował do przemyskiego sądu wniosek o  tymczasowe aresztowania. 5 osób ma ustanowiony dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowego.

Na poczet przyszłych kar majątkowych, prokurator zabezpieczył mienie podejrzanych o wartości ponad miliona złotych. Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj