Mielec - walka z epidemią
Fot. archiwum

Zakażenia wśród pracowników medycznych to w tej chwili największy problem w szpitalu w Mielcu. Władze powiatu mieleckiego przedstawiły informację na temat walki z epidemią na swoim terenie. W mieleckiej lecznicy hospitalizowanych jest teraz ponad stu pacjentów cierpiących na Covid-19. Choroba wyeliminowała z pracy podobną liczbę pracowników medycznych. 

Lekarze, pielęgniarki praktycznie na każdym oddziale są pozarażani powiedział starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Mielecka lecznica jest przygotowana na przyjęcie 190 – 200 pacjentów, choć jak przyznał starosta zapełnienie takiej liczby łóżek, byłoby w obecnej sytuacji na granicy wydolności, bo szpital wznawia przyjęcia planowe i medycy potrzebni są do obsługi pacjentów z innymi schorzeniami. 

Niewielkie ogniska zakażeń pojawiły się w mieleckim pogotowiu. Mimo to udało się utrzymać 16 zespołów ratunkowych. Dodatkowo działają 4 karetki covidowe, które transportują pacjentów do szpitali jednoimiennych lub tych, w których są wolne miejsca.  

Mieleckie starostwo poinformowało też o zakupie 30 przenośnych koncentratorów tlenu dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i ponad 90 sterylizatorów powietrza dla szkół.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj