Nagroda dla Ewy Koch
logo festiwalu / Facebook

Nasza redakcyjna koleżanka Ewa Koch została nagrodzona w 4 edycji Festiwalu Wrażliwy. Otrzymała w tym ogólnopolskim konkursie drugą nagrodę za reportaż "Na krawędzi". Jest to historia o odpowiedzialności za człowieka, któremu ratuje się życie od samobójstwa. 

Ewa Koch powiedziała, że dla niej jest to podwójna radość, bo to nagroda również dla Michała Tyrakowskiego, jednego z bohaterów reportażu, który dzięki swojej wrażliwości i odwadze uratował życie drugiego człowieka. Reporterka dodała, że cieszy się, że mogła opowiedzieć tę historię i została ona doceniona.

Ewę Koch nagrodzono za pokazanie wykluczenia przez chorobę i braku wsparcia dla ludzi przewlekle chorych, za niejednoznaczność w obrazie bohatera, która pokazuje poziom jego determinacji, oraz za obraz przegranej z systemem, która mimo wszystko daje wiarę w człowieka. 

Nagrodami w festiwalu są statuetki "Oskary Wrażliwości" wykonane przez zakopiańskiego rzeźbiarza Marcina Rząsę.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 16 Lis, 2020
  Nagroda dla Polskiego Radia Rzeszów
  Nagroda dla Polskiego Radia Rzeszów
  Polskie Radio Rzeszów zdobyło drugie miejsce w organizowanym przez Fundację "Szansa dla Niewidomych" konkursie; Idol województwa Podkarpackiego. Celem jest uhonorowanie...
 • 21 Paź, 2020
  Sybilla dla Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
  Sybilla dla Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej otrzymało nagrodę główną w Konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku SYBILLA 2019 w kategorii projekty naukowo-badawcze...

1 komentarz

 • Janek Niemaszek 21 Lis, 2020

  Serdecznie Gratuluję! Pozdrawiam. JN.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj