Sprawa stalowowolskiej "sódemki" trafi do sądu?
Fot. Archiwum

Prezydent Stalowej Woli informuje, że zatwierdził zmianę na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7. Od nowego roku Janusza Bisa zastąpi Alicja Bartoszek. O wyborze zdecydowała komisja konkursowa.

Jak informowaliśmy na naszej antenie, przeciw tej decyzji protestują nauczyciele, związkowcy i rodzice. Podkreślają, że dzięki Januszowi Bisowi "siódemka" jest szkołą nowoczesną, dającą możliwość wszechstronnego odkrywania talentów i ukierunkowaną na ucznia i jego potrzeby. Dodają, że ostatnie 5 lat pracy dotychczasowego dyrektora to gwarancja spokojnego przeprowadzenia reformy oświatowej.

Tymczasem prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreśla, że konkurs został zatwierdzony, bo musiał uznać decyzję komisji, aby nie działać poza prawem. Przyznał, że otrzymał pismo dotychczasowego dyrektora, odwołujące się od tej decyzji, ale - jak zaznaczył - bez uzasadnienia formalno-prawnego.

Prezydent Stalowej Woli dodał, że jeśli zainteresowani nie zgadzają z werdyktem konkursu, mają możliwość jego zaskarżenia. Rada Rodziców nie wyklucza wystąpienia na drogę sądową.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj