K. Radziwiłł: Ustawa o sieci szpitali poprawi sytuację pacjentów
Fot. Archiwum

Minister zdrowia - Konstanty Radziwiłł liczy na pozytywne efekty ustawy o sieci szpitali. Dziś poznamy listę placówek zakwalifikowanych do sieci, sama ustawa ma wejść w życie w październiku. Jak powiedział na naszej antenie Konstanty Radziwiłł, na nowych przepisach zyskają pacjenci. Przy szpitalach powstaną punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej, co ma odciążyć izby przyjęć i szpitalne oddziały ratunkowe.

Przy wypisie ze szpitala to właśnie ta placówka będzie musiała zadbać o dalsze leczenie, czyli umówić pacjenta na kontrolną wizytę u specjalisty i zapewnić na przykład rehabilitację. W tym momencie muszą o to dbać sami pacjenci, co jest trudne z powodu kolejek do specjalistów.

Minister zdrowia podkreślił także, że szpitale w sieci będą miały zapewnione finansowanie poprzez ryczałt, a nie zapłatę za poszczególne świadczenia, co powinno wpłynąć na to, że szpitale nie będą unikały leczenia pacjentów z wielochorobowością. Obecnie mogą otrzymać od Narodowego Funduszu Zdrowia zapłatę za leczenie u jednego pacjenta jednego tylko schorzenia. Jednocześnie minister zapewnił, że funkcjonowanie szpitali będzie monitorowane, tak, aby szpitalom zależało na efektywnym leczeniu swoich pacjentów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • walter 27 Cze, 2017

    Super panie K. Radziwill.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj