Sejmik o modernizacji dróg, prawie wodnym i kulturze
Fot. Archiwum

Zdaniem sejmikowej opozycji, zmniejszenie o kolejne 150 milionów złotych pieniędzy na remonty i modernizację dróg w regionie to złe posunięcie obecnego zarządu wojewódzkiego.

Radni Platformy Obywatelskiej i PSL-u uważają, że takie działania doprowadzą do tego, że nie będą realizowane ważne dla mieszkańców inwestycje.

Wicemarszałek Bogdan Romaniuk odpowiada, że przesunięcia funduszy to nic nadzwyczajnego, a pieniądze na pewno zostaną wykorzystane na przykład na inwestycje drogowe w 2018 roku. Wicemarszałek dodaje, że ważne dla regionu remonty dróg są realizowane.

Podczas dzisiejszej sesji radni wojewódzcy zapoznali się też z informacją dotyczącą planowanych zmian w prawie wodnym. Mają one umożliwić utworzenie w Rzeszowie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. To z koeli ma ułatwić przygotowanie do realizacji budowy zbiornika retencyjnego Kąty-Myscowa.

Radni zapoznali się też ze wstępnymi informacjami o rozpoczęciu rozmów, które mają doprowadzić do ewentualnego przejęcia na placówkę kultury Zamku Lubomirskich w Rzeszowie. Poparcie dla takiego rozwiązania zadeklarował wicepremier, minister kultury profesor Piotr Gliński.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj