Zmarł ks. bp Jan Niemiec
fot. domena publiczna

W wieku 62 lat zmarł biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej Jan Niemiec. Według informacji Katolickiego Centrum Medialnego biskup Jan Niemiec zakaził się koronawirusem i był hospitalizowany w Kamieńcu Podolskim. Jego stan był ciężki, mógł oddychać tylko za pomocą maski tlenowej. W ubiegłym tygodniu hierarcha został przetransportowany do szpitala w Łańcucie. Tam we wtorek wieczorem zmarł.

Biskup Jan Niemiec urodził się w Kozłówku w województwie podkarpackim. W czasie studiów w Rzeszowie zaangażował się w działalność antykomunistyczną, za co później został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 1992 roku – pięć lat po święceniach kapłańskich, które przyjął w Przemyślu – wyjechał na Ukrainę. W ostatnich latach jako biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej angażował się w wiele inicjatyw duszpasterskich na terenie diecezji rzeszowskiej.

W 2015 roku został odznaczony nagrodą "Świadek Historii", w 2018 – Krzyżem Wolności i Solidarności, w 2019 – medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

(IAR)

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj