Abradab i Eskaubei o kulturze w cyfrowym świecie
fot. materiały prasowe

W ramach "Wschodu Kultury" dziś (sobota) w Rzeszowie debata poświęcona kulturze w cyfrowym świecie. To jedno z kilkudziesięciu wydarzeń tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury. Dyskusja otwarta dla wszystkich rozpocznie się w klubie festiwalowym na rzeszowskich bulwarach o 15:00. Na pytania odpowiedzą m.in. Abradab, czyli legenda polskiego rapu, założyciel zespołu Kaliber 44 i Bartłomiej Skubisz znany z naszej anteny współtwórca zespółu Eskaubei i Tomek Nowak Qurtet, który jest również dziennikarzem muzycznym i promotorem kultury.

Będą także przedstawiciele organizatora debaty, czyli Fundacji Legalna Kultura. Według Fundacji rewolucja w dostępie do treści kultury i ich dystrybucji jest wyzwaniem dla prawa autorskiego. Legalna Kultura zwraca uwagę, że Internet jest rzeczywistością, w której trudno jest pogodzić interesy twórców i odbiorców. Dlatego pojawiają się m.in. pytania o przyszłość branży oraz rolę twórców w tworzeniu cyfrowej rzeczywistości.

Fundacja Legalna Kultura promuje korzystanie z kultury z legalnych źródeł, uświadamia zagrożenia związane z piractwem i fakt, że kultura jest wspólnotą twórców i odbiorców. Misja LK jest oparta na pozytywnym przekazie, pokazuje, jak korzystając z najnowszych technologii pozostać człowiekiem etycznym. Legalna Kultura prowadzi m.in.: kampanie społeczne "W czerni kina", "Kultura na widoku", warsztaty dla uczniów i nauczycieli "Otwarte Drzwi Do Kultury" oraz portal www.legalnakultura.pl promujący legalne źródła kultury.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Paź, 2020
  Adam Nowak i Akustyk Amigos – „PÓŁ PŁYTY”
  Adam Nowak i Akustyk Amigos – „PÓŁ PŁYTY”
  Adam Nowak i Akustyk Amigos – „PÓŁ PŁYTY” Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną...
 • 01 Paź, 2020
  Wolontariat polsko-węgierski
  Wolontariat polsko-węgierski
  Rzeszowski Ośrodek Opieki Dziennej dla osób 65+ korzysta z doświadczeń węgierskich w opiece nad seniorami. To efekt niedawnej, a także...
 • 01 Paź, 2020
  Rzeszów w strefie żółtej
  Rzeszów w strefie żółtej
  Od soboty Miasto Rzeszów oraz powiaty dębicki i mielecki znajdą się w tzw. strefie żółtej, gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj