Udana aukcja na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
fot. fot. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Sukcesem zakończyła się internetowa licytacja dzieł sztuki w ramach XII Charytatywnej Aukcji Obrazów Artyści Dzieciom „SZTUKA pomagania nie mija”. Cały dochód – ponad 34 tysiące złotych – przeznaczony zostanie na najpilniejsze potrzeby podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Można było licytować prawie 170 dzieł przekazanych przez zaprzyjaźnionych z Fundacją artystów. Większość prac znalazła właścicieli – podkreśla prezes Fundacji Rafał Ciupiński.

Za najwyższą kwotę 2575 złotych został sprzedany obraz Jana Wołka, a dzieło Emila Polita za 2500 złotych. Prezes Fundacji zachęca do zakupienia pozostałych prac, które można obejrzeć na stronie www.hospicjum-podkarpackie.pl.

Za pieniądze z licytacji kupione zostaną leki i sprzęt medyczny dla małych pacjentów hospicjum stacjonarnego i domowego. Co miesiąc jest to wydatek około 10 tysięcy złotych. Dodatkowo hospicjum potrzebuje funduszy na zakup maseczek, rękawiczek i środków dezynfekujących, które w dobie epidemii są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania placówki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj