Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali
fot. podkarpackie.pl

Dzięki unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego kolejne partie środków ochrony osobistej trafiają do podkarpackich placówek walczących z pandemią COVID-19.

Pomoc trafi do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie oraz do szpitali wojewódzkich w Przemyślu i Krośnie. Środki ochrony otrzymają także wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego w Przemyślu i Rzeszowie.

Placówki otrzymają:

- półmaski  ochronne typu FFP2/FFP3  (KN95) – szpitale w Rzeszowie i Przemyślu po 1,5 tys. sztuk, a szpital w Krośnie tysiąc sztuk. Stacje pogotowia po 1 250 sztuk.

- przyłbice ochronne – w zależności od potrzeb placówki od 300 do 500 sztuk.

- maseczki ochronne chirurgiczne – szpital w Przemyślu – 7 tys. sztuk, szpitale w Krośnie i Rzeszowie po 6 tys. sztuk, zaś stacja pogotowia w Przemyślu – 3 tys. a pogotowie w Rzeszowie – 4 tys. sztuk.

- To wsparcie trafia tym razem do placówek wojewódzkich, na które zostały nałożone przez wojewodę zadania związane z pandemią COVID-19. Chcemy, żeby były do tego jak najlepiej przygotowane. Dobrze, że udało nam się wykorzystać unijne wsparcie i zabezpieczyć wcześniej takie środki – mówi marszałek Władysław Ortyl.

W sumie do placówek trafi 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych typu FFP2/FFP3.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 25 Lis, 2020
  Zajęte łózka covidowe i respiratory
  Zajęte łózka covidowe i respiratory
  W szpitalach na Podkarpaciu jest obecnie 2212 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zajętych jest 1235 z nich – poinformował rzecznik...
 • 23 Lis, 2020
  W Tarnobrzegu rusza telefon zaufania dla dzieci
  W Tarnobrzegu rusza telefon zaufania dla dzieci
  Tarnobrzeska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna uruchamia telefon zaufania dla dzieci, które doświadczyły przemocy w domu lub szkole. Od jutra (tj. 24 listopada)...
 • 22 Lis, 2020
  Mielec - walka z epidemią
  Mielec - walka z epidemią
  Zakażenia wśród pracowników medycznych to w tej chwili największy problem w szpitalu w Mielcu. Władze powiatu mieleckiego przedstawiły informację na...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj