Studnie w Afryce
fot. archiwum

Trzysta ton makulatury potrzeba, żeby za pieniądze z jej sprzedaży wybudować jedną studnię w Afryce. Wolontariusze z Przeworska, którzy od ośmiu lat prowadzą akcję zbiórki makulatury na ten cel w naszym regionie, nie zrażają się spadkiem cen skupu, chociaż w tej chwili za kilogram surowca można dostać jedynie pięć groszy. Akcja, zawieszona z początkiem stycznia tego roku, została wznowiona latem i nabiera rozpędu. Jak powiedział nam Ryszard Łuczyk z grupy charytatywnej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku, dostępu do wody pitnej nie ma połowa mieszkańców krajów afrykańskich. Dlatego wolontariusze apelują o pomoc. Do tej pory, za pieniądze ze sprzedaży papieru zbudowano 27 studni w pięciu krajach Afryki.

Kontenery na makulaturę znajdują się przy szkołach i kościołach, m.in. w Rzeszowie, Przeworsku, Świlczy i Tarnobrzegu. Szczegółowy wykaz miejsc:

  • Przeworsk: parking szkoły podstawowej nr 2,
  • Rzeszów: kościół pw. Podwyższenia Krzyża, II LO, budynek UR przy ul. Rejtana i kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Drabinianka,
  • Siedliska gmina Lubenia: szkoła podstawowa,
  • Świlcza: kościół pw. WNMP,
  • Tarnobrzeg: kościół pw. św. Barbary.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj