Niedzielna dyspensa – wytyczne biskupa rzeszowskiego
Fot. diecezja.rzeszow.pl

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie opublikowała, w sobotę po południu, nowe wytyczne biskupa Jana Wątroby dla świeckich i księży.

Osoby chore, starsze i zagrożone chorobą, zostają zwolnione z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Aktywni zawodowo i zdrowi, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii (np. z powodu braku dostępnych miejsc), powinni postarać się, aby uczestniczyć w nabożeństwie w dzień powszedni lub chociaż poświęcić czas na adorację eucharystyczną.

W kościele i posłudze duszpasterskiej, wszyscy duchowni są zobowiązani do przestrzegania rygorów sanitarnych. Księża mają kontynuować prace formacyjne z grupami parafialnymi, jednak z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, co może oznaczać np. przeniesienie spotkań z małych sal parafialnych do kościoła.

Przypominamy, w strefie żółtej w kościele może przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe, a w strefie czerwonej – 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Obowiązuje dystans 1,5 m między wiernymi. Należy zakrywać usta i nos.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 28 Paź, 2020
  Rafał Śliż o testach na COVID-19
  Rafał Śliż o testach na COVID-19
  W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem powstają kolejne punkty pobrań wymazów i wydłużane są godziny ich pracy. Na Podkarpaciu...
 • 26 Paź, 2020
  Ograniczenia w szpitalach
  Ograniczenia w szpitalach
  Z powodu koronawirusa w dwóch rzeszowskich szpitalach klinicznych zostały ograniczone przyjęcia chorych. Najwięcej – 6 oddziałów jest zamkniętych w Szpitalu...
 • 26 Paź, 2020
  Przygotowanie szpitali do pandemii
  Przygotowanie szpitali do pandemii
  W podkarpackich szpitalach zajętych jest ponad połowa łóżek przygotowanych dla pacjentów z koronawirusem. Aktualnie hospitalizowane są 654 osoby, 50 pacjentów...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj