8 edycja konkursu o lubeński dzwon rozstrzygnięta
Fot. Maria Kornaga

Jak co roku były nagrody dla zwycięzców i wspomnienia. W Lubeni uroczyście, a jednocześnie kameralnie rozstrzygnięto 8 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego imienia Stanisławy Kopiec o "Lubeński Dzwon". Główna wygrana trafiła do Bartosza Konstrata za wiersz pt.: "Wieś umiera". Poeta mieszkający obecnie w Warszawie, wychowany na lubelskiej wsi jest autorem 5 tomików, także opowiadań, sztuk teatralnych i laureatem wielu konkursów literackich. 2 miejsce zdobyła Magdalena Sadowska Maciejewska – polonistka z Warszawy za wiersz "To nie jest dobry czas", a 3 Czesław Markiewicz z Jeleniej Góry.

W kategorii dla uczestników do 18 roku życia 1 miejsce zajął wiersz pt. "Wisienka" Grzegorza Sobkiewicza ze Stalowej Woli, a 2 jego starsza siostra Małgorzata. W sumie na tegoroczny konkurs wpłynęło prawie 70 zestawów wierszy.

Stanisława Kopiec urodziła się 27 marca 1953 r. w Lubeni. W tej podrzeszowskiej wsi mieszkała i tworzyła. Debiutowała w 1967 r. w „Zielonym Sztandarze”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich ogólnopolskich i międzynarodowych. Zmarła 2 marca 2012 r. Konkurs "O lubeński dzwon" upamiętnia tę znakomitą poetkę i odkrywa twórców zainteresowanych tematyką wiejską – pięknem przyrody, ludźmi i kulturą.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 19 Paź, 2020
  Marlena Wilbik w Śladach Pegaza
  Marlena Wilbik w Śladach Pegaza
  W audycji "Ślady Pegaza" porozmawiamy o fraszkach, krótkiej, ale wyrazistej formie wypowiedzi poetyckiej. Gościem programu będzie Marlena Wilbik, poetka, pisarka,...
 • 01 Paź, 2020
  Konkursy Być jak Paolini
 • 30 Wrz, 2020
  LOWE w Sołonce
  LOWE w Sołonce
  Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji, w skrócie zwany jako LOWE, powstaje w Sołonce w powiecie rzeszowskim. Unijne dofinansowanie na ten...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj