Wracają ograniczenia w kościołach
Fot. archiwum / nowe media

Arcybiskup przemyski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. Arcybiskup Adam Szal wydał dekret w związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń dotyczących liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwach. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej nie jest grzechem. 

Biskup rzeszowski nie podjął jeszcze takiej decyzji – poinformował rzecznik diecezji ks. Tomasz Nowak. Restrykcje covidowe – szczególnie w strefie czerwonej, a w takiej jest aż 16 podkarpackich powiatów, znacznie ograniczają uczestnictwo wiernych w nabożeństwach. W tzw. strefie czerwonej 1 osoba powinna znajdować się na 7 metrach kwadratowych. 

Jak podał ks. Nowak, oznacza to, że w najmniejszym rzeszowskim kościele na ul. 3-Maja, we mszy może uczestniczyć około 30 wiernych, a w największej świątyni, czyli w Katedrze Rzeszowskiej, nawet 400 osób. 

W tzw. strefie żółtej w kościołach na 1 osobę przypada minimum 4 metry kwadratowe.

Duchowni zachęcają uczestnictwa w nabożeństwach za pośrednictwem radia, telewizji i internetu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

  • 22 Wrz, 2020
    Udzielanie sakramentów a koronawirus
    Udzielanie sakramentów a koronawirus
    Stowarzyszenie Europa Tradycji oczekuje od parlamentarzystów podkarpackich działań wyjaśniających, czy stanowisko inspekcji sanitarnej dotyczące sposobu udzielania komunii w kościele ma...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj