W Rzeszowie otwarto Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych
fot. M. Kornaga

W Rzeszowie otwarto Medicarpathię, czyli Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych. To pierwszy ośrodek na Podkarpaciu zajmujący się kompleksowym zwalczaniem tych schorzeń. Realizacja pomysłu trwała ponad 2 lata.                                  

Centrum znajduje się w nowoczesnym obiekcie wyposażonym  w wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny. Prezes Medicarpathii Adam Młodziankowski podkreśla, że choroby cywilizacyjne rozwijają się podstępnie a   objawiają w postaci zawału, udaru czy też niedokrwienia kończyny dolnej.    

Wśród przyczyn zawałów, cukrzyc, udarów i problemów z układami oddechowym i pokarmowych doktor Młodziankowski wymienia także stres, siedzący tryb życia, oraz dietę pełną produktów wysokotłuszczowych i  mocno przetworzonych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, szczególnie u osób obciążonych rodzinnie.

W Medicarpathii w Rzeszowie przyjmują m.in. kardiolodzy, chirurdzy naczyniowi, neurolodzy i urolodzy - w sumie 20 specjalizacji. W Centrum działają m.in. pracownie badań: USG, nieinwazyjnych układu oddechowego i krążenia oraz okulistycznych. Jest też gabinet zabiegowy i sala ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj