Zarzuty za zabójstwo ojca
Fot. archiwum / nowe media

36-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał zarzut zabójstwa swojego 57-letniego ojca – miał mu podciąć gardło. Podejrzany trafił decyzją na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu nawet dożywocie.

Jak poinformował szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów prok. Wojciech Przybyło, sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci ofiary było wykrwawienie z powodu naruszenia tętnicy szyjnej. W czasie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył dość obszerne wyjaśnienia.

Prokuratura - ze względu na dobro postępowania, nie ujawnia na razie szczegółów. Trwają m.in. przesłuchania świadków, w tym członków rodziny.

Kodeks karny przewiduje za zabójstwo karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat albo 25 lat lub dożywotnie więzienie.

Do zabójstwa doszło w czwartek wczesnym popołudniem. Policja otrzymała zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie, o czym pisaliśmy tutaj. Lekarz stwierdził jego zgon. Policja zatrzymała 36-letniego syna zmarłego. Podejrzany mieszkał razem z rodzicami.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 04 Gru, 2020
  Kontrole w sklepach
  Kontrole w sklepach
  Rzeszowscy policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Sanitarnej kontrolowali dziś przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych w sklepach w jednej z galerii handlowych....
 • 03 Gru, 2020
  Pijany chciał pobić policjantów
  Pijany chciał pobić policjantów
  Znieważenie i kierowanie gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy policji – takie zarzuty usłyszał kierowca, który w Brzeźnicy w powiecie dębickim zaatakował...
 • 02 Gru, 2020
  Nowe radiowozy
  Nowe radiowozy
  9 nowych radiowozów trafi w tym tygodniu do komend, komisariatów i posterunków Policji na Podkarpaciu. Wartość wszystkich pojazdów przekracza milion...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj