Śmiertelny wypadek w Calais. Kierowca nie pochodził z Podkarpacia
fot. pixabay

Z województwa śląskiego pochodził kierowca busa, który zginął wczoraj w wypadku na autostradzie A16 w pobliżu Calais we Francji. To najprawdopodobniej 52-letni Mirosław I. - potwierdziła rzeczniczka prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Prokurator dodała, że stuprocentową pewność polska prokuratura uzyska po przeprowadzeniu badań genetycznych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Jego naczelnik prok. Rafał Teluk powiedział dziś, że prokuratura współpracuje ze stroną francuską, która prowadzi swoje postępowanie oraz zabezpieczyła ciało kierowcy. Polska prokuratura jest także w stałym kontakcie z konsulatem RP we Francji.

Do wypadku doszło wczoraj wcześnie rano. Przed ustawioną na drodze przez migrantów blokadą z pni drzew trzy pojazdy gwałtownie zahamowały. Bus na polskich numerach rejestracyjnych, który jechał z tyłu, uderzył w jeden z samochodów ciężarowych i stanął w płomieniach. Jak podają lokalne media, kierowca zginął na miejscu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj