"Bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów" taki tytuł nosi wystawa fotografii, którą otwarto w Sejmie. Wernisaż zgromadził przedstawicieli parlamentu, leśników i miłośników lasu. Autorem prezentowanych w parlamencie zdjęć jest Mateusz Matysiak, z zawodu leśnik, biolog i inżynier środowiska.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński otwierając ekspozycję mówił o walorach przyrody Podkarpacia, zwracając uwagę na żyjące tu duże ssaki i rzadkie gatunki drapieżników. Z kolei w wystąpieniu Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego znalazły się akcenty związane ze wzrostem lesistości regionu. Podkreślił też, że dobry stan lasów i duża różnorodność gatunkowa to w dużej mierze zasługa leśników zaangażowanych w czynną ochronę przyrody. Podkarpaccy leśnicy opowiadali o przemianach przyrodniczych związanych z powojennym wyludnieniem Bieszczadów i lesie, który jest największa atrakcją turystyczną naszego województwa.

Autor wystawy, Mateusz Matysiak jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego i Wydziału Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor licznych publikacji, w tym ilustrowanych encyklopedii zwierząt Polski i ptaków Polski.

Wielokrotny laureat i juror konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą. W ostatnich latach całkowicie oczarowany Bieszczadami, w których oddaje się uwiecznianiu na fotografiach rytmu natury i niezwykłych ludzi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj