Nasi dziennikarze wyróżnieni w Konkursie "Grand PiK"
Fot. Marcin Wąsiewicz / Polskie Radio Łódź

Wczoraj w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy miała miejsce gala finałowa Konkursu Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK". Wśród laureatów są dziennikarze naszej rozgłośni: Agnieszka Lipska i Adam Głaczyński, którzy otrzymali nagrodę specjalną prezydenta miasta Torunia. Nagrodę wręczył Andrzej Brzoska z konkursowego jury. Gratulujemy!

Reportaż „Beit znaczy dom” to opowieść o realiach życia w ukryciu i trudach zachowania tajemnicy. Historię ukrywania żydowskiej rodziny Weltzów, opowiada Eugeniusz Szylar, który w 1943 roku miał 11 lat. Jak dziecko postrzega rzeczywistość wojny? W jaki sposób dźwiga konsekwencje heroicznych, ale i tragicznych decyzji rodziców? Niezwykły dom rodziny Szylarów istnieje do dziś.

Ponowna emisja reportażu "Bejt znaczy dom" oraz rozmowa z laureatami odbędzie się w najbliższą środę w audycji "Spotkanie z reportażem" o godzinie 18.05.

Cezary Galek otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za utwór „Gdzie jest kolczyk Karin Wolff?”. Nagrodę GRAND PiK 2020, ufundowaną przez marszałka województwa przyznano Kamili Litman z Polskiego Radia Łódź, autorce utworu „Docent”.

Wśród laureatów nagród specjalnych, poza dziennikarzami Polskiego Radia Rzeszów, znaleźli się również Agata Rokicka z Polskiego Radia Szczecin, autorka utworu „Przetrwać burzę” oraz Lech Dyblik za niezwykle sugestywną interpretację aktorską roli Pawła, bezdomnego, jednego z głównych bohaterów w słuchowisku „Jezus na śmietniku”, autorstwa Piotra Świątkowskiego z Polskiego Radia Poznań.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Gru, 2020
  1000 książek dla biblioteki
  1000 książek dla biblioteki
  Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi w Gminie Sokołów Małopolski prosi o głosy w ogólnopolskim konkursie „1000 powodów, by czytać”....
 • 29 Lis, 2020
  „Być jak Ignacy”
  „Być jak Ignacy”
  119 nauczycieli z kilkudziesięciu podkarpackich szkół podstawowych organizuje zajęcia popularnonaukowe w ramach programu „Być jak Ignacy”. W całym kraju zgłosiło...
 • 27 Lis, 2020
  E-sport, szachy i konkurs Młodzież {dla} Miasta - wszystko online
  E-sport, szachy i konkurs Młodzież {dla} Miasta - wszystko online
  W „Świecie Młodych” pytaliśmy o maturę próbną, niektóre szkoły średnie zdecydowały się ją przeprowadzić. Pytaliśmy na jakich zasadach egzamin się...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj