Rzeszów – 20. edycja Dnia Serca
Fot. plakat organizatora

Pokazy, prelekcje na temat chorób serca, występy wokalne i wiele innych atrakcji. Tak zapowiada się 20 edycja Dnia Serca, który odbędzie się jutro na rzeszowskim rynku.

Głównym celem akcji jest szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia. Początek imprezy o 14.45, a już o 14 przy ratuszu stanie krwiobus, w którym chętni będą mogli oddać krew.

Na scenie odbędą się panele dyskusyjne ze specjalistami oraz występy artystyczne, w tym występ wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Z kolei na płycie rynku będzie można zobaczyć pokaz sztuk walki Capoeira, pokaz straży pożarnej oraz występy akrobatyczne i prezentację zabytkowych samochodów. Wydarzenie zakończy się koncertem – o godz. 17:00 wystąpi zespół Piece of Cake.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka nakrętek na rehabilitację bliźniaków – Sebastiana i Fabiana Bartmanów, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe. Zbiórka prowadzona będzie również w sklepach FRAC, gdzie nakrętki będzie można wrzucać do specjalnie oznaczonych pudeł.

Organizatorami tego wydarzenia są Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Centrum Medyczne Medyk.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj