Rzeszowskie miodobranie
plakat organizatora wydarzenia

Rzeszowskie pszczoły nie zawiodły. Jutro będzie można skosztować miodu, który powstał w ulach ustawionych na dachu Galerii Rzeszów. Owady mieszkają tam niecałe 2 miesiące, stąd były wątpliwości czy jeszcze w tym sezonie zdążą wyprodukować miód.

Maciej Szela, koordynator programu "Tak dla pszczół”, powiedział, że pszczoły mają się doskonale, a pierwszego miodu będzie można skosztować już jutro, podczas pierwszego rzeszowskiego miodobrania.

Wydarzeniu towarzyszy kiermasz produktów pszczelich oraz wykłady i warsztaty dotyczące życia pszczół. Można w nich uczestniczyć dziś i jutro w godzinach pracy galerii.

Finał zaplanowano na jutro. Miodobranie będzie można także śledzić on-line na profilu facebookowym Galerii Rzeszów, programu "Tak dla pszczół" oraz urzędu miasta. Odbędą się dwie relacje: o 15.30, kiedy pszczelarze udadzą się na dach i o 16.30, kiedy miód będzie wirowany w galerii.

Wszystkich, którzy chcieliby skosztować rzeszowskiego miodu, organizatorzy zapraszają na plac w galerii obok fontanny. Autorzy programu "Tak dla pszczół" ogłosili też konkurs – każdy, kto polubi ich profil na facebooku weźmie udział w losowaniu słoików z pierwszym rzeszowskim miodem. Akcja zakończy się 4 października.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Paź, 2020
  Zmiany w działaniu ZUS-u i KRUS-u
  Zmiany w działaniu ZUS-u i KRUS-u
  Ważna informacja dla klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w regionie. W Oddziale ZUS w Jaśle oraz inspektoratach w Dębicy, Krośnie i...
 • 17 Paź, 2020
  Rzeszów – obwoźna zbiórka niebezpiecznych odpadów
  Rzeszów – obwoźna zbiórka niebezpiecznych odpadów
  Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą....
 • 16 Paź, 2020
  18. Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych
  18. Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych
  Filmy profesjonalne, studenckie, niezależne, fabularne i dokumentalne, a przede wszystkim optymistyczne, będzie można obejrzeć w ramach 18. Happy End Festiwal...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj