Paweł Guzy o Mistrzostwach Kawalerii w Wierzawicach
Fot. archiwum

Spora gratka czeka dziś i jutro miłośników koni i kawaleryjskiej tradycji. W ośrodku jeździeckim Equistro w Wierzawicach koło Leżajska odbywają się podczas tego weekendu zawody Drużynowych Mistrzostw Kawalerii "Sobieski Militari" oraz finały Indywidualne Mistrzostw Polski Kawalerii.

Jak przypomina Paweł Guzy, rotmistrz kawalerii ochotniczej, dzisiejszy gość Radia Rzeszów wczoraj zawodnicy uczestniczyli w 30. kilometrowym biegu patrolowym, dzisiejsze zawody rozpoczęły się o godzinie 08:00 od konkursu ujeżdżania, później odbędzie się konkurencja crossu - próby terenowej na odcinku 3 kilometrów z naturalnymi przeszkodami, a po południu zawodniczy uczestniczyć będą w konkursie strzelania na strzelnicy w Sokołowie Małopolskim.

Jutro zawody rozpoczną się o 9.00 drużynowym konkursem władania lancą i szablą, o 11.00 odbędą się trzy konkursy skoków przez przeszkody oraz o 14.00 kolejne - indywidualne już - konkurencje kawaleryjskie z lancą i szablą.

W zawodach bierze udział około 50 kawalerzystów z całej Polski, wśród nich tak utytułowani zawodnicy, jak mistrz Polski militari i mistrz świata w konkurencjach kawaleryjskich, chorąży kawalerii ochotniczej Grzegorz Wojtaczka.

Organizatorem zawodów jest oddział kawalerii ochotniczej w barwach 20. Pułku Ułanów imienia Króla Jana III Sobieskiego, przy współpracy m.in. samorządu Podkarpacia, patronatem objęli je Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 24 Paź, 2020
  Agnieszka Momora na temat otyłości
  Agnieszka Momora na temat otyłości
  Otyłość to coraz większy problem w Polsce i na świecie.24 obchodzimy Dzień Walki z Otyłością ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji...
 • 23 Paź, 2020
  Beata Michalak przestrzega na początku sezonu grzewczego
  Beata Michalak przestrzega na początku sezonu grzewczego
  Na początku sezonu grzewczego, przypominamy i ostrzegamy, jak niebezpieczny dla naszego zdrowia jest wydobywający się z kominów śmierdzący, szary albo brunatnobrązowy dym,...
 • 22 Paź, 2020
  Wojciech Dyląg o Tarczy 5.0
  Wojciech Dyląg o Tarczy 5.0
  Przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą składać wnioski w ramach Tarczy 5.0 – zwanej tarcza branżową. Są one...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj