Mieszkańcy Podkarpacia upamiętnią 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i pomordowanych na Wschodzie
fot. archiwum

Mieszkańcy Podkarpacia upamiętnią 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i pomordowanych na Wschodzie.   

W Mielcu o godz. 12, przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca funkcjonariuszy Policji Państwowej pochodzących z Ziemi Mieleckiej,  pomordowanych na Wschodzie.        

W Stalowej Woli uroczystości rozpocznie Msza św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej o godzinie 16 w kościele Trójcy Przenajświętszej. Następnie na Cmentarzu Komunalnym obok Pomnika Katyńskiego odbędzie się uroczysty apel . O godzinie 17.30 w sali teatralnej przy kościele Trójcy Przenajświętszej zaplanowano  promocję książki Romana Niwierskiego pt. „Katyń. Prawda i zakłamanie”.

W Przemyślu o godz. 16 rozpocznie się Msza Święta w Kościele Ojców Karmelitów Bosych w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz Sybiraków. Następnie pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia odbędzie się uroczystość patriotyczna z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Pocztów Sztandarowych i Kombatantów.

W Tarnobrzegu obchody 81. rocznicy agresji ZSRR na Polskę odbędą sie o godzinie 16 na cmentarzu wojennym przy ul. Targowej.

    
Obchody upamiętniające rocznicę sowieckiej napaści odbędą się dziś na terenie całego kraju.
Prezydent Andrzej Duda w miejscowości Wytyczno w województwie lubelskim odda po południuhołd żołnierzom, którzy stanęli do walki z Armią Czerwoną. 

Przebieg uroczystości w Mielcu będzie relacjonowany na antenie Polskiego Radia Rzeszów. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj