81 rocznica sowieckiej agresji na Polskę na Podkarpaciu
Wkroczenie Armii Czerwonej do Wilna 19 września 1939 Fot. domena publiczna

Mieszkańcy Podkarpacia upamiętnią 81 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i pomordowanych na Wschodzie.

W Stalowej Woli uroczystości rozpocznie Msza św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej o godzinie 16 w kościele Trójcy Przenajświętszej. Następnie na Cmentarzu Komunalnym obok Pomnika Katyńskiego odbędzie się uroczysty apel . O godzinie 17.30 w sali teatralnej przy kościele Trójcy Przenajświętszej zaplanowano promocję książki Romana Niwierskiego pt. „Katyń. Prawda i zakłamanie”.

W Przemyślu o godz. 16 rozpocznie się Msza Święta w Kościele Ojców Karmelitów Bosych w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz Sybiraków. Następnie pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia odbędzie się uroczystość patriotyczna z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Pocztów Sztandarowych i Kombatantów.

W Tarnobrzegu obchody 81. rocznicy agresji ZSRR na Polskę odbędą sie o godzinie 16 na cmentarzu wojennym przy ul. Targowej .

Natomiast w Mielcu o godz. 12, przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca funkcjonariuszy Policji Państwowej pochodzących z Ziemi Mieleckiej, pomordowanych na Wschodzie.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj