Kolejny sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej
Fot. D. Szybicki

Sukces studentów mechatroniki Politechniki Rzeszowskiej. W konkursie Rschallenge Paweł Bysiewicz zajął I miejsce, II - Tomasz Drozdowski, a jednym z wyróżnionych został Łukasz Brzozowski. Ich opiekunem był dr inż. Dariusz Szybicki z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu, zaprogramowaniu i wykonaniu symulacji zrobotyzowanej linii produkcyjnej. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę pieniężną oraz możliwość odbycia miesięcznego stażu w Dziale Robotyki w firmie ABB w Warszawie, która zorganizowała zmagania. Pozostali laureaci otrzymali nagrody pieniężne.

To kolejny sukces studentów tego kierunku. W poprzedniej edycji konkursu w 2009 roku studenci mechatroniki pod opieką prof. PRz Andrzeja Burghardta zdobyli I oraz III miejsce.

Organizator konkursu firma ABB jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych i usług z zakresu robotyzacji produkcji. Do chwili obecnej zainstalowano już ponad 300 tys. robotów ABB na całym świecie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj