Prezydent Stalowej Woli z absolutorium
Fot. Archiwum

Prezydent Stalowej Woli z absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok. Siedemnastu radnych zagłosowało za przyjęciem rozliczenia z dochodów i wydatków w 2016 roku, jeden wstrzymał się od głosu.

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny podkreśla, że był to tak naprawdę czas realizacji małych zadań oraz przygotowań do realizowanego właśnie rekordowego budżetu inwestycyjnego z udziałem środków zewnętrznych.

Tegoroczny plan obejmuje 63 zadania na łączną kwotę 111 mln zł, z czego 54 mln zł to dofinansowania zewnętrzne, głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Według prezydenta Stalowej Woli otrzymanie absolutorium to również pozytywna ocena pracy miejskich spółek działających w dziedzinie sportu, kultury i opieki społecznej, także komunalnych. Efektem jest - dodaje Lucjusz Nadbereżny - zmiana strategii w zakresie opłat, co spowodowało obniżenie opłat za wodę, ścieki i śmieci w przeliczeniu na mieszkańca.

Dochody Stalowej Woli w ubiegłym roku wyniosły ponad 233 mln 300 tysięcy złotych, wydatki prawie 240 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Lut, 2018
  Otwarto halę sportową w Nowym Żmigrodzie
  Otwarto halę sportową w Nowym Żmigrodzie
  Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie ma nowa halę sportową. Kosztowała cztery miliony sto tys. zł. Ministerstwo sportu przekazało na te...
 • 16 Lut, 2018
  Wystawa „Świat pająków” w Stalowej Woli
  Wystawa „Świat pająków” w Stalowej Woli
  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało kolejną przyrodniczą wystawę edukacyjną pt. „Świat pająków”. Na ekspozycji można zobaczyć kilkadziesiąt żywych okazów...
 • 16 Lut, 2018
  Czad nadal groźny
  Czad nadal groźny
  Od początku sezonu grzewczego w naszym regionie od czadu zginęły 4 osoby a 120 trafiło do szpitali. Tylko w ostatni...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj