Za 8,5 mln zł powstanie nowa część Podkarpackiego Centrum Innowacji
Jacek Skimina i Jacek Kubrak fot. pcinn.org

Niemal 8,5 mln zł kosztować będzie budowa nowego budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI), który powstanie w Rzeszowie. W obiekcie powstaną m.in. pracownie i warsztaty do prototypowania.

Jak poinformował dyrektor ds. finansów i administracji w PCI Marcin Dygoń, w obiekcie organizowane będą również konferencje i szkolenia. „W podziemnym parkingu utworzona zostanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Będzie ona dostępna zarówno dla naszych gości, jak i pracowników PCI” – dodał.

 Nowy budynek PCI powstanie przy ulicy Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Będzie miał 27 metrów długości oraz 21 metrów szerokości. Składał się będzie z pięciu kondygnacji.

 

W przetargu na budowę nowego budynku wystartowało pięć podmiotów. Zamawiający na realizację inwestycji przeznaczył budżet na poziomie 10 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Baudziedzic z Rudnej Małej, która zaoferowała prawie 8,5 mln zł. Ta firma została wybrana jako wykonawca inwestycji. Jak zaznaczył wiceprezes Baudziedzic Jacek Skimina, firma jeszcze w tym tygodniu przejmie plac budowy.

 „We wrześniu i październiku br. planujemy rozbiórkę starej części budynku. Przy tych pracach musimy uwzględnić zwartą zabudowę wokół siedziby PCI, tak by nie naruszyć drugiej części przyległego budynku. W listopadzie planujemy rozpoczęcie robót ziemnych i żelbetowych związanych z płytą fundamentową pod nową część budynku” – powiedział.

 Zakończenie inwestycji i przekazanie nowej części siedziby PCI zaplanowano pod koniec 2021 roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 27 Wrz, 2020
  Półmaraton Rzeszowski dobiegł końca
  Półmaraton Rzeszowski dobiegł końca
  Zakończył się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski, którego trasa ciągnęła się na bulwarach przy Wisłoku.  Wystartowało w nim około tysiąca osób, jednak...
 • 27 Wrz, 2020
  Dzień Serca - 20 edycja
  Dzień Serca - 20 edycja
  20 Dzień Serca w Rzeszowie odbył się pod znakiem Sars-Cov-2. Organizatorzy zrezygnowali z bezpłatnych badan profilaktycznych, a ze sceny płynęły...
 • 27 Wrz, 2020
  Rzeszów – 81 rocznica Polskiego Państwa Podziemnego
  Rzeszów – 81 rocznica Polskiego Państwa Podziemnego
  W Rzeszowie uczczono 81 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Podkarpaccy terytorialsi wystawili wartę honorową, były też wieńce oraz zapalenie zniczy przed Pomnikiem...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj