Dodatkowe obostrzenia w podkarpackich powiatach
fot. Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o uaktualnionej liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami.

Na Podkarpaciu jest to powiat przeworski, który znalazł się w strefie żółtej, a na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami, czyli w strefie niebieskiej, pojawił się powiat łańcucki. Powiat przemyski został skreślony z listy.

W strefie żółtej zaczną obowiązywać obostrzenia dotyczące: targów, kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, sanatoriów, wesel, transportu oraz obowiązku noszenia maseczek.

Na imprezach na jedną osobę powinny przypadać 4 m kw., a nie jak do tej pory 2,5 m kw. Widownie, również te kinowe, mogą zostać wypełnione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach kulturalnych uczestniczyć może do 100 osób.

Nie zmieni się w funkcjonowanie hoteli, gastronomii, aquaparków i basenów. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki czy rekreacyjnych jedna osoba powinna przypadać na 10 m kw., a w siłowniach jedna na 4 m kw.

Liczba uczestników wesel i innych spotkań zostaje ograniczona w żółtej strefie do 100 osób. Natomiast transport publiczny, handel oraz np. salony fryzjerskie funkcjonują bez zmian.

Zmiany będą obowiązywać od jutra (05.09).

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj