W trybie stacjonarnym, ale z zachowaniem obostrzeń sanitarnych rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch stwierdziła na naszej antenie, że obecność uczniów i pedagogów w szkole nie jest eksperymentem, tylko czymś, co wynika z całej sytuacji społecznej wokół pandemii koronawirusa. Jeśli udajemy się na mecze, chodzimy do sklepów, czy do kina, to nie ma powodu, by nie otworzyć szkół, tym bardziej, że czekali na to sami uczniowie - powiedziała Małgorzata Rauch. Według naszego gościa, bezpieczeństwo młodych ludzi zależy nie tylko od nich samych, ale przede wszystkim od dorosłych: nauczycieli i rodziców. To, jak dorośli podchodzą do zasad sanitarnych, wpływa na postawy dzieci i młodzieży - uważa kurator oświaty.

Inauguracja wojewódzka nowego roku szkolnego odbędzie się w szkole podstawowej w Orzechowcach koło Przemyśla o godzinie 10:15.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • ADMINISTRATOR 21 Wrz, 2020

    Panie Macieju wywiad jest do odsłuchania na tej stronie. Aby odsłuchać wywiadu, proszę kliknąć ikonę głośnika w prawym górnym rogu obok tytułu artykułu.

  • Maciej 20 Wrz, 2020

    Kurator oświaty o nowym roku szkolnym 01 Wrz, 2020 07:25 - gdzie można odsłuchać tego wywiadu??

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj