Spór o działania stowarzyszenia Pro Patria w Sośnicy
Fot. M.Cynkar

 Mieszkańcy Sośnicy w gminie Radymno (powiat jarosławski), członkowie Stowarzyszenie Pro Patria twierdzą , że ich praca społeczna jest dyskredytowana przez wójta z powodów politycznych.

Organizację wiele lat temu zakładał jego poprzednik (już nieżyjący) i niechęć obecnego wójta do tego co robił przekładać się ma na tych z którymi dział.  Stowarzyszenie Pro Patria na początku swojej działalności wydzierżawiło z zasobów gminnych 15 hektarowy teren ze stawami. Został zagospodarowany. Wykonano wiaty piknikowe, stanowiska dla wędkarzy a stary kurnik zaadaptowano na kuchnię i świetlicę .

Członkowie stowarzyszenia twierdzą , że zainwestowali tam ze swoich pieniędzy 300 tys zł. a obecna władza ich wysiłku nie docenia posyłając nieustannie kontrole i podnosząc czynsz o 100 %.

Bogdan Szylar wójt gminy Radymno nie podziela tej opinii . Twierdzi, że nie kieruje się odwetem politycznym. Czynsz podniesiony został wszystkim dzierżawcom gminnych gruntów ale problemem ma być łamanie prawa przez Pro Patrię. Wójt twierdzi, że w stawach zdewastowano orzech wodny (pod ścisłą ochroną) a na dodatek stowarzyszenie podnajmuje teren i dopuszcza się samowolek budowlanych.

Członkowie Pro Patrii twierdzą , że wójt mija się z prawdą : orzech wodny nie został zniszczony a kontrole z nadzoru budowlanego nie wykryły nieprawidłowości. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Paź, 2020
  Demonstracje w Rzeszowie
  Demonstracje w Rzeszowie
  Fala protestów przelewa się przez Polskę. Niestety forma demonstracji przybrała kontrowersyjną formę. Wulgarne hasła, akty wandalizmu oraz sposób manifestowania powodują...
 • 29 Paź, 2020
  Protesty – utrudnienia
  Protesty – utrudnienia
  Dziś kolejne protesty na Podkarpaciu organizowane przez Strajk Kobiet. Może się to wiązać z utrudnieniami w ruchu. Przeciwnicy orzeczenia Trybunału...
 • 28 Paź, 2020
  Dalsze utrudnienia w ruchu w związku z protestami
  Dalsze utrudnienia w ruchu w związku z protestami
  Nie ustają protesty po ubiegłotygodniowej decyzji Trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji. W naszym regionie po południu manifestacje odbędą się w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj