Sławomir Broniarz o zwolnieniach wśród nauczycieli
fot. Monika Domino

W ocenie Związku Nauczycielstwa Polskiego od pierwszego września pracę w całej Polsce może stracić prawie 9 tysięcy nauczycieli, ponad 20 tysięcy może natomiast mieć ograniczone etaty.

Jak mówił na naszej antenie Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP, takie będą skutki reformy szkolnictwa, która zacznie obowiązywać od nowego roku szkolnego.

Dane zbierane są przez związkowców z arkuszy organizacyjnych placówek oświatowych. To dokumenty, które pokazują jak będą funkcjonować szkoły od 1 września.

Gość Radia Rzeszów negatywnie ocenił przygotowane przez Kuratoria Oświaty tzw. bazy wolnych godzin przedmiotowych. Mają one być źródłem informacji dla nauczycieli, w których placówkach mogą szukać godzin by uzupełnić swój etat.

To półśrodki - ocenia szef ZNP. Sławomir Broniarz podkreśla, że liczba zwalnianych nauczycieli może jeszcze ulec zmianie. Jednak jego zdaniem stanie się to z niekorzyścią dla pedagogów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 15 Lip, 2020
  Coraz bliżej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej
  Coraz bliżej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej
  Umowa między spółką POLREGIO, a władzami Podkarpacia - podpisana. Chodzi o świadczenie regionalnych przewozów kolejowych jak i podmiejskich, w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej....
 • 15 Lip, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu +9
  Koronawirus na Podkarpaciu +9
  Dziewięć nowych przypadków koronawirusa na Podkarpaciu. Sanepid poinformował o potwierdzeniu zakażenia u 5 osób z powiatu jarosławskiego,  2 z powiatu...
 • 15 Lip, 2020
  W.Dyląg o zmianie świadczeń ZUS dla urodzonych w 1953 r
  W.Dyląg o zmianie świadczeń ZUS dla urodzonych w 1953 r
  Na wyższą emeryturę mają szansę osoby,  które urodziły się w 1953 roku. To efekt podpisanej przez prezydenta nowelizacji ustawy o...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj