Służba Więzienna na Podkarpaciu wznowiła szkolenia zawodowe dla skazanych. Zajęcia były zawieszone w związku z pandemią  COVID 19. Do końca roku odbędzie się 36 kursów, a szansę na uzyskanie zawodu dostanie 504 osoby. 

Jak powiedział mjr Jarosław Wójtowicz rzecznik  Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie - zdobycie zawodu daje skazanym realną szansę na znalezienie swojego miejsca w społeczeństwie po opuszczeniu więzienia. Dlatego tematyka szkoleń kursowych dostosowana jest do potrzeb rynku pracy. Są to m.in. szkolenia o specjalności brukarz, technolog robót wykończeniowych, spawacz czy operator wózków widłowych.

Kursy są prowadzone w pełnym reżimie sanitarnym m.in. uczestnicy kursów i wykładowcy używają przyłbic lub maseczek są zaopatrzeni w rękawiczki ochronne jak również mają stały dostęp do płynów dezynfekcyjnych. Prowadzący zajęcia teoretyczne są oddzieleni od słuchaczy ekranami z pleksy, pomieszczenia są wietrzone i dezynfekowane na przerwach. 

Szkolenia zawodowe są finansowane ze środków unijnych. Od 2016 roku ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój kursy ukończyło 2517 skazanych. Ponadto organizowane są kursy ze środków pochodzących z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj