Nie maleje zagrożenie COVID 19 w regionie. W ostatnim czasie pojawiły się nowe ogniska powiązane z uroczystościami rodzinnymi i już istniejącymi. 

Tak jest np na terenie gminy Dubiecko w miejscowości Drohobyczka, gdzie potwierdzono ogółem 28 zakażeń, w tym 25 wśród mieszkańców oraz 3 z innych miejscowości. Zmarły tam dwie osoby.

W ognisko wśród uczestników wesela w Rzeszowie, potwierdzono 10 przypadków COVID 19  -  6 chorych pochodzi z Rzeszowa i 3 z powiatu rzeszowskiego i 1 z powiatu jarosławskiego. 

Nadal groźne są ogniska szpitalne w Jarosławiu, Przemyślu i Rzeszowie. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy szpitalu w Jarosławiu odnotowano łącznie 17 pozytywnych wyników w tym  u 10 pacjentów i 7 osób personelu.  

W Szpitalu im. Ojca Pio  w Przemyślu  potwierdzono 43 wyniki dodatnie
w tym  u 19 pacjentów, 19 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu. W placówce zamknięto oddział dermatologii i wewnętrzny.

W szpitalu wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie zakażenie koronawirusem SARS CoV-2 potwierdzono u 7 osób -  5  wśród personelu medycznego  oraz  2 osób z  kontaktu - mieszkańców powiatu przeworskiego. Wstrzymano przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa./jd

Nie ustają kontrole przestrzegania reżimu sanitarnego w regionie a szczególnie w powiatach jarosławskim, przemyskim i w Przemyślu oznaczonych jako tzw. strefa żółta. Od  soboty do wczoraj służby przeprowadziły 387 kontroli. Udzielono 114 pouczeń  oraz nałożono 3 mandaty w zakładach żywienia zbiorowego i sklepie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Wrz, 2020
  Rzeszów – 81 rocznica Polskiego Państwa Podziemnego
  Rzeszów – 81 rocznica Polskiego Państwa Podziemnego
  W Rzeszowie uczczono 81 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Podkarpaccy terytorialsi wystawili wartę honorową, były też wieńce oraz zapalenie zniczy przed Pomnikiem...
 • 27 Wrz, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu +70 [AKTUALIZACJA 27.09]
  Koronawirus na Podkarpaciu +70 [AKTUALIZACJA 27.09]
  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie informuje o trzech zgonach w regionie – w dniu 25 września zmarła 82-letnia kobieta z powiatu leżajskiego,...
 • 27 Wrz, 2020
  13. PKO Półmaraton Rzeszowski
  13. PKO Półmaraton Rzeszowski
  Nieco ponad 900 osób zapisało się do udziału w rozgrywanym dziś 13. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Biegacze startują w czterech seriach....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj