Dzień Przewodników i Ratowników Górskich
fot. archiwum

Pomagają ludziom, którzy maja kłopoty podczas górskich wędrówek, ale też biorą udział w skomplikowanych akcjach poszukiwawczych. Dziś przypada Dzień Przewodników i Ratowników Górskich. To okazja by docenić ich pracę i pomoc jaką niosą ludziom.

Teraz tej pracy nie brakuje. np. Bieszczady przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Naczelnik Bieszczadzkiej Grupy GOPR Krzysztof Szczurek zachęca turystów do instalowania w telefonach aplikacje "Ratunek"."Dzięki niej ratownikom łatwiej zlokalizować osobę poszkodowaną udzielić jej pomocy czy wezwać śmigłowiec" - dodaje Krzysztof Szczurek.

Bieszczadzka Grupa GOPR jest jedną z siedmiu grup regionalnych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prowadzi działalność ratowniczą od 1961 roku na terenie Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Dadzio 10 Sie, 2020

    Wspaniała audycja, tym bardziej w dniu Naszego święta Przewodników. Jak i koleżanek i kolegów z GOPR, TOPR, WODR. Szacunek dla nich ratujących życie turystów i nie tylko a dla NAs Przewodników, dużo słonecznych wycieczek nie koniecznie w maseczkach. Hej, Hej kuuu góroooom.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj