Obrazy Mirosława Rusinka w strzyżowskiej Galerii Miejskiej
fot. Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej

Od pejzażu poprzez architekturę i kosmos po abstrakcję. Taką różnorodność tematów proponuje na swej najnowszej wystawie rzeszowski malarz Mirosław Rusinek. W Galerii Miejskiej w Strzyżowie można oglądać ponad 40 obrazów. To prace, które powstały w ciągu 2 ostatnich lat. Mirosław Rusinek zdobył dyplom snycerstwa Liceum Plastycznego w Rzeszowie, potem dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mieszka i tworzy w Rzeszowie, jest nauczycielem malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych.

Jak sam mówi lubi bawić się formą, szuka harmonii w kolorystyce i ucieka od banału aby zostawić możliwość czytania obrazu. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą m.in. we Włoszech, USA, Brazylii, Meksyku, Niemczech Australii, Japonii i Francji.

A wystawa Mirosława Rusinka w Galerii Miejskiej w Strzyżowie będzie prezentowana do 11 września. Można ją oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 16, a do końca sierpnia również w niedziele od godziny 11:00 do 17:00.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 190 razy

1 komentarz

  • Maria 15 Sie, 2020

    Byłam ,widziałam,super!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj