44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - to w tym tygodniu rekordowa liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszym regionie. Jak  poinformował Sanepid  najwięcej nowych zachorowań  - 20 -odnotowano w powiecie jarosławskim. 5 zakażonych osób to mieszkańcy Rzeszowa,  4 pochodzą z powiatu stalowowolskiego, 3 z  powiatu rzeszowskiego po 2 z łańcuckiego i  przemyskiego i po jednej z brzozowskiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, z Przemyśla, z powiatu  strzyżowskiego i z Tarnobrzega. 

W miniony czwartek  w Centrum Medycznym w Jarosławiu po zakażeniu koronawirusem zmarł mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Od początku pandemii w naszym regionie Covid-19 potwierdzono 1579 osób, 862 z nich wyzdrowiało. Odnotowano 69 zgonów. 

W związku z wprowadzeniem na terenie kraju dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu  rozpoczęto dziś wzmożone kontrole. Objęte są nimi  trzy powiaty:  jarosławski, przemyski i miasto Przemyśl - poinformowal Sanepid .

Pracownicy Inspekcji Sanitarnej przy wsparciu  Policji i Straży Miejskiej spradzają czy  przestrzegane są  obowiązujące przepisy. w lokalach gastronomicznych, galeriach handlowych, punktach usługowych.  W strefie żółtej do której zakwalifikowano wymienione powiaty z naszego regionu, na imprezy sportowe, kulturalne i seanse w kinach wejdzie tyle osób, ile wynosi 25 proc. miejsc na widowni. Jeśli impreza kulturalna odbywać się będzie na świeżym powietrzu, uczestniczyć w niej będzie mogło maksymalnie 100 osób. W restauracjach obowiązuje  limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe. Tak samo  w siłowniach. Wprowadzono też ograniczenia w liczbie gości na uroczystościach rodzinnych, weselach czy pogrzebach. Może tam przebywać  maksymalnie do 100 osób

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj