Strażacy chcą odrestaurować zabytkową sikawkę. Zbierają na to fundusze
fot. OSP Rakszawa

Druhowie z OSP Rakszawa remontują zabytkową sikawkę ręczną, która stała na postumencie przed ich remizą. To urządzenie, do którego wodę pompowało 4 mężczyzn z rzeki. By ja transportować zaprzęgało się do niej konie.

W Rakszawie pojawiła się w 2000 roku z okazji 90-lecia powstania jednostki OSP. Wtedy była po raz pierwszy remontowana. Na 110-lecie jednostki przypadające w tym roku, druhowie chcą ją odrestaurować i przywrócić jej oryginalny wygląd. Niestety brakuje im wiedzy, dlatego szukają osób, które są pasjonatami takiego sprzętu i podpowiedzą im jak przywrócić mu dawny blask. Nie udało im się ustalić ile ona ma lat, są tylko przypuszczenia przekazane im przez jednego z pracowników Centralnego Muzeum Pożarnictwa, że powstała w firmie Braci Bartik - w Tarnowie.

Prace renowacje urządzenia są drogie i strażakom brakuje na nie pieniędzy. Dlatego proszą o wsparcie, czyli o wykupienie symbolicznej „cegiełki”. Pieniądze można przelewać na konto OSP Rakszawa z dopiskiem „cegiełka na remont sikawki strażackiej”.  Nr konta na który można przelewać środki: 48 9175 0000 2001 0002 9795 0001 z dopiskiem „cegiełka na remont sikawki strażackiej”.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj