Adam Sidor o zwiększonych obostrzeniach sanitarnych w trzech powiatach Podkarpacia
Fot. Archiwum

Większej liczny zakażeń koronawirusem należy spodziewać się w naszym województwie w najbliższych dniach - twierdzi Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Adam Sidor dodaje, ze obecnie nie brakuje miejsc w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Łańcucie, gdzie zajętych jest około 100 łóżek. W rezerwie jest 50. 

Główne skupiska zakażeń patogenem w regionie to powiat jarosławski, przemyski i miasto Przemyśl. Tam Ministerstwo zdrowia wprowadziło tzw. strefę żółtą co oznacza wprowadzenie dodatkowych obostrzeń np. podczas spotkań sportowych lub wydarzeń kulturalnych z obecnością publiczności, gdzie liczba uczestników tych wydarzeń zostaje zmniejszona do 25 procent wylicza Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam. W lokalach gastronomicznych, kinach czy siłowaniach trzeba będzie zwiększyć dystans do 4 m2 na osobę. W przypadku wesel i innych uroczystości rodzinnych będzie w nich mogło uczestniczyć nie 150, a 100 gości. 

 W strefie żółtej nic się nie zmienia jeśli chodzi o handel i transport zbiorowy. Jak dodał nasz gość, Ministerstwo zdrowia ma dwa razy w tygodniu aktualizować i oznaczać strefy w powiatach. Inspektor sanitarny ponadto apeluje o noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych w każdym miejscu, częste mycie rąk i dystans społeczny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj