25 lat za zabójstwo 2-letniego synka. Wyrok dla Brazylijki podtrzymany
fot. Archiwum

Brazylijka, która zabiła swojego 2-letniego synka spędzi 25 lat w więzieniu. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok przemyskiego Sądu Okręgowego i nie złagodził kary - poinformował nas rzecznik rzeszowskiego Sądu. Zygmunt Dudziński z uwagi na uprawomocnienie się wyroku podał pełne nazwisko oskarżonej. 

Obrońca Andrei Pańczyszyn, zanegował kwalifikację prawną czynu, że zbrodnia została popełniona  z motywów zasługujących na szczególne potępienie. Sąd nie uznał tego argumentu a w związku z tym nie podzielił zarzutu, że kara 25 lat więzienia byłaby rażąco niewspółmierna w stosunku do społecznej szkodliwości czynu i skutku tej zbrodni - dodał sędzia. 

Do zabójstwa doszło w lutym 2018 roku w Śliwnicy koło Przemyśla. Mieszkająca od kilku lat w Polsce Brazylijka zadała dziecku 8 ciosów nożem, po czym zraniła siebie i podpaliła mieszkanie by zatrzeć ślady. Dziecka nie udało się uratować. Sąd Okręgowy w Przemyślu skazał kobietę na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok podtrzymał sąd II instancji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj