Nagrodzeni na Festiwalu Żywej Muzyki w Kolbuszowej
fot. J. Danak Gajda

Dwanaście kapel i 17 solistów instrumentalistów rywalizowało wczoraj na Festiwalu Żywej Muzyki na strun 12 i 3 smyki w Kolbuszowej.

W konkursie kapel trzy równorzędne pierwsze nagrody otrzymali Trzcinicoki z Trzcinicy, oraz Cmolaskie Chłopoki i kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej. Pierwszą nagrodę wśród solistów przyznano aż 6-ciu muzykom. Otrzymali je cymbalista Jakub Czapla z Dębicy, skrzypkowie - Adam Dragan z Kolbuszowej, Lidia Biały z Trzciany, Aleksandra Kuraś z Lubziny, Kazimierz Marcinek z Nockowej, oraz klarnecista Jerzy Wrona z Kolbuszowej.

Jury pod przewodnictwem etnomuzykolog profesor Bożeny Muszkalskiej wytypowało Cmolaskie Chłopoli i Trzcinicoki do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.

W festiwalu, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, wezmą też udział Kazimierz Marcinek i Aleksandra Kuraś. Do konkursu Mistrz-Uczeń zakwalifikowała się Lidia Biały i jej uczennica Zuzanna Walawender. Z kolei na Sabałowe Bajania do Bukowiny Tatrzańskiej zakwalifikowano skrzypka Seweryna Kosiorowskiego z Cmolasu i  cymbalistę Marcelego Grzegorzaka z Dynowa.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj