Elektryczny dostawczak od Melexa
fot. D. Osysko

Na Podkarpaciu powstał elektryczny dostawczak.

Konstruktorzy firmy Melex z Mielca zbudowali pojazd o ładowności 2 ton, który na jednym ładowaniu może przejechać do 150 kilometrów.

N.Truck może sprawdzi się w różnych sytuacjach. - Ten samochód kierujemy głownie do służb miejskich, firm logistycznych, transportu zakładowego, mogą go tez wykorzystywać kurierzy - powiedział nam Dariusz Gujda, wiceprezes Melexa.

Wachlarz zastosowania pojazdu będzie szeroki dzięki modułowej konstrukcji, która pozwoli na dowolne komponowanie zabudowy. Dużą zaletą jest ładowanie N.Trucka - Możemy go naładować z domowego gniazdka - powiedział Dariusz Gujda. Prace nad N.Truckiem trwały 3 lata. Pojazdem już interesują się Skandynawowie.

Koszt przejechania 100 kilometrów nowym dostawczakiem Melexa ma wynieść około 6 złotych. Cena samochodu zostanie podana, gdy ruszy seryjna produkcja.

Melex w przyszłym roku będzie świętował 50-lecie istnienia. W tym czasie w Mielcu wyprodukowano około 150 tysięcy pojazdów z napędem elektrycznym. 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 24 Wrz, 2020
  Śledztwo w sprawie Kronospanu
  Śledztwo w sprawie Kronospanu
  Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu kontynuuje śledztwo w sprawie przekroczenia emisji zanieczyszczeń przez mielecką firmę Kronospan. Do tej pory nikomu nie...
 • 24 Wrz, 2020
  Mielec - sterylizatory powietrza
  Mielec - sterylizatory powietrza
  Mieleckie szkoły otrzymają sterylizatory powietrza. Miasto kupi takie urządzenia od działającej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej - firmy Navitel. Sterylizatory...
 • 23 Wrz, 2020
  Mielec - zawody przyszłości
  Mielec - zawody przyszłości
  W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu podsumowany został projekt „Zawody przyszłości". Uczniowie zdobywali wiedzę w profesjonalnej firmie, a nauczyciele doskonalili...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj