Wystawa portretów Timura Karima w Falcon Art Gallery
fot. Tomasz Cierpisz

 Kolorowe postacie w turbanach i chustach osadzone w orientalnym świecie to główni bohaterowie wystawy portretów  Timura Karima w Falcon Art  Gallery w Rzeszowie.

Artysta jest Tatarem urodzonym w Tadżykistanie, który od ponad 20 lat mieszka na Podkarpaciu. Na ekspozycji prezentuje osoby spotkane w czasie podróży po świecie, głównie Azji ale też Ameryce Północnej.  Jak nam powiedział w  portrecie  stara się  uchwycić podobieństwo ale przede wszystkim wnętrze człowieka.  Wystawę  portretów Timura Karima  w Falcon Art Galery w Rzeszowie można oglądać  do końca\ sierpnia.

Timur Karim urodził się w Duszanbe, stolicy Tadżykistanu gdzie ukończył Liceum Plastyczne. Studiował w Instytucie Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. Repina w Sankt Petersburgu, na Wydziale Malarstwa Sztalugowego. W 1998 r.  przyjechał  do Polski. Mieszka i pracuje w Krzemienicy koło Łańcuta. Oprócz portretów maluje  pejzaże, martwe natury, też akty.

Jest laureatem wielu nagród. M.in. w  2010 r. zdobył Grand Prix II Międzynarodowego Konkursu AKT, organizowanego przez Marquardt Gallery w Łodzi. Bierze udział w międzynarodowych plenerach malarskich i pokazuje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w polskich galeriach i muzeach. 

Ma w swoim dorobku cykle :„Tatarzy”, „Historie perskie”, „Historie miłosne”. Oprócz malarstwa sztalugowego realizuje polichromie sakralne, m.in. w kaplicy św. Andrzeja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj