Dziś Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi
Źródło fot. pixabay.com

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. To okazja do podkreślenia roli wszystkich, którzy dzielą się tym bezcennym lekiem. To także zachęta do wstępowania w szeregi honorowych dawców.

- Mimo coraz bardziej zaawansowanych technologii wciąż nie wynaleziono substancji, która mogłaby zastąpić krew - powiedziała nam Ewa Zawilińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Ta placówka zorganizowała dziś dzień otwarty. W jej siedzibie przy ul. Wierzbowej można się dowiedzieć m.in. co dzieje się z krwią po pobraniu. Przygotowano tez pokazy i konkursy z nagrodami.

W bazie rzeszowskiego centrum krwiodawstwa zarejestrowanych jest około 80 tysięcy honorowych dawców krwi. W ubiegłym roku co najmniej raz krew oddało 28 tysięcy osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Józef Z. Kluczek 15 Cze, 2017

    Duma mnie rozpiera. Na foto rozpoznaję jednego oficera. Gdy byłem bardzo młody, miałem w tamtym życiu trzy epizody. Trzy razy krew oddałem. Żałuję,że misji nie kontynuowałem. Dwóch honorowych dawców "Zasłużonych dla Zdrowia Narodu" mamy w koligacji Rodzina ma prawo do satysfakcji!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj