W Przemyślu rozpoczęła się budowa elektrociepłowni gazowej
fot. www.termika.pgnig.pl/przemysl

W Przemyślu rozpoczęła się budowa nowej elektrociepłowni gazowej. Dzięki tej  inwestycji do powietrza trafi m.in. o 32 tony mniej dwutlenku siarki rocznie. Elektrociepłownia ma być gotowa w sierpniu przyszłego roku, budowa pochłonie niespełna 30 mln zł.

W swoim wystąpieniu prezes zarządu PGNiG SA. Jerzy Kwieciński powiedział, że jest to  ważna inwestycja zarówno dla Przemyśla, jak i Grupy Kapitałowej PGNiG. Dzięki niej miasto zyska nowoczesne i  efektywne źródło wytwarzania energii, które nie tylko zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Przemyśla, lecz także przyczyni się do poprawy jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców.

Dla Grupy Kapitałowej PGNiG to krok w stronę realizacji planów związanych z rozwojem rynku ciepłowniczego. Chcemy być integratorem tego rynku, którego przyszłością są właśnie jednostki zasilane gazem ziemnym – podkreślił prezes Jerzy Kwieciński.

Z kolei minister funduszy i polityki regionalnej powiedziała, że budowa elektrociepłowni gazowej to  projekt, który przyczynia się do, tak ważnej w tej chwili, transformacji energetycznej, do procesu dążenia do niskoemisyjności” – podkreślała  Małgorzata Jarosińska-Jedynak 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj