Siatkarski piątek z Radiem Biwak
fot. mm

Siatkówce i filmowi poświęciliśmy dzisiejsze wydanie programu "Piątek z radiem w telewizji". Na fotelach gości zasiedli m.in. Stephane Antiga, trener KS DevelopRes Rzeszów, Bartłomiej Dąbrowski, drugi trener rzeszowskiej drużyny, przyjmująca Jelena Blagojević i środkowa Gabriela Polańska.

Trenera Antigę zapytaliśmy o przepis na sukces, o drogę z Paryża do Rzeszowa i o to, jak odnalazł się w stolicy Podkarpacia. Trener Dąbrowski opowiadał o fenomenie rzeszowskich kibiców, dzięki dopingowi których ciągle ma ciarki na skórze. Z siatkarkami rozmawialiśmy o ciężkiej pracy pod wodzą utytułowanego trenera i o tym, jak w kilka lat przenieść się z czwartej grupy drugiej ligi do grona najlepszych w Polsce. Anna Arciszewska z TVP i Szymon Taranda z Polskiego Radia Rzeszów, którzy program poprowadzili, pod czujnym okiem Stephena Antigi uczyli się grać w siatkówkę.

Trenerzy i zawodniczki zgodnie podkreślają, że najważniejsze w dobrej grze oprócz znakomitej techniki jest świetna zabawa. 

Gośćmi programu byli także Marta Kraus, kierownik Podkarpackiej Komisji Filmowej oraz Sebastian Szałaj, prezes Stowarzyszenia "W Krainie Źródeł", którzy opowiadali o nowo powstałym Podkarpackim Szlaku Filmowym. Jego uroczyste otwarcie odbędzie się 15 i 16 sierpnia w podkarpackich Jaśliskach, gdzie powstały m.in. nominowany do Oscara film "Boże ciało", ale także "Wino truskawkowe" czy "Zimna wojna".

Muzycznie czas umilał zespół Rockaway. 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj